זרקא מעין הוא עוד אחד מפנינות החן של ירדן. לנחל שלושה חלקים בהם ניתן היה לטייל בכל אחד בנפרד,  אם כי בשנים האחרונות החלק התחתון של הנחל הינו סגור למטיילים. המטיילים בירדן רשאים לטייל בחלק הראשון  השני של הנחל שלא מחייב שחייה ובחלק הראשון ניתן להנות מטיול סנפלינג אתגרי יותר בו נגלוש מהמפלים בסנפלינג או ניעזר בחבלים.

החלק העליון של המסלול עובר בקניון בזלת שבו זרימת מים קרים חלשה ובו מספר מקומות המחייבים מעבר בסנפלינג. חלקו השני של המסלול קליל ומתאים לכל. בחלק זה נמצאים עשרות מעיינות של מים חמים ואפילו מפל מים חמים חם שבקירבתו בית מלון . חלקו השלישי של המסלול הינו חלקו התחתון של הנחל בו ניתן היה לטייל גם בחורף. חלק זה סגור למטיילים בשנים האחרונות עקב תאונת טביעה מצערת . חלק זה עובר בתוך קניון אבן חול מרשים שזורם בו נחל חם. הנחל מסתיים בים המלח.
 

מיקום גאוגרפי:

תחילת המסלול באזור העיירה מדבא על דרך המלך או בחממת מעין. סיום המסלול על כביש ים המלח.
 

נתונים כלליים:

אורך המסלול: 10 ק"מ

משך המסלול: בין יום ליומיים.

רמת קושי: בינוני


הערות: המסלול מחייב מעבר גבים/בריכות בשחייה. בכמה מקומות יש צורך במעקף קשה של מפלים או ירידה בחבלים/סנפלינג.  אם כי המסלול כלל לא נחשב קשה או מסוכן, חלקו התחתון נסגר למטיילים מלפני שנתיים וכרגע ניתן לעשות רק את חלקו השני של המסלול כשהוא כשלעצמו מרשים ומהנה מאוד למטיילים בירדן.

זרקא מעין