יום ו׳, 06 במרץ | גן לאומי שפך נחל שורק

ההולכים בשבילים בטיול בשפך נחל שורק, פרדסים וגבעת האירוסים

Registration is Closed
ההולכים בשבילים בטיול בשפך נחל שורק, פרדסים וגבעת האירוסים

Time & Location

06 במרץ 2020, 19:00
גן לאומי שפך נחל שורק, Palmachim, Israel

About the Event

 6/3/20 גבעת האירוסים, מסלולים בפרדס, שפך נחל שורק ויבנה ים:

במסלול זה נלמד להכיר חבל ארץ נגיש וקרוב, אך לא מוכר למטיילים רבים. נתחיל את היום בהליכה קצרה לגבעת האירוסים, שמורת טבע קטנטנה בה הצומח המיוחד לאזור מישור החוף עדיין משגשג. נתרשם כמובן מאירוס הארגמן, אך גם מצמחים פורחים רבים נוספים וביניהם כלניות, רתמים, תורמוס מצוי ועוד רבים. נהנה מתצפית היקפית ונדון באיומי המדבור האורבאני על והשלכותיהם על איכות החיים של תושבי מישור החוף.

נמשיך לביקור בפרדס משפחת זהבי האורגאני- מסלולים בפרדס. נלמד על מיני ההדרים, עצי הבוסתן והעצים האקזוטיים, וצמחי התבלין שבמקום, על ההיסטוריה של המשפחה ועל ההיסטוריה של ההתיישבות במקום עוד בתקופת ההעפלה. נהנה מכתב חידה המבוסס על שלטי ההסבר שבמקום ומתה צמחים מצמחי התבלין האורגניים הגדלים כאן.

נמשיך לחורשת הצנחנים, ממנה נצא למסלול רגלי בשפך נחל שורק. נלמד על החי והצומח הייחודיים לשטחים החוליים במישור החוף, על פעילות ההתפלה האינטנסיבית והאם היא בהכרח הפיתרון המיטבי לבעיית מחסור המים בישראל, ועל איומי הפיתוח השונים על רצועת החוף בישראל. נלמד גם על מקור חול הים, חשיבות טבלאות גידוד ותהליכי שחיקת ובניית החוף בחופי ישראל.

נמשיך לביקור במוזיאון בית מרים בקיבוץ פלמחים (בתיאום ובתשלום), בו נראה אילו ממצאים עתיקים התגלו באזור במשך השנים, ונסיים בביקור בתל יבנה ים- פינה מקסימה, עם תצפית פנוראמית מרשימה על החוף הפראי. נלמד על ההיסטוריה של התל לאורך התקופות.

משך המסלול- יום שלם, מחולק ל- 2 מסלולי הליכה וביקור בפרדס האורגאני.

ציוד נדרש: נעלי הליכה נוחות, כובע רחב שוליים, קרם נגד שיזוף, דוחה יתושים, משקפי שמש, ליטר וחצי מים לאדם.

  • הטיול יוצא בהסעה מסינמה סיטי גלילות

עלות הטיול  225 ש"ח לאדם

הרשמה

להרשמה לטיול יש ללחוץ על הקישור המצורף

https://secure.cardcom.solutions/e/xszx

 ביטולים: עד שבוע לפני יוחזר כל הכסף עד 4 ימים יגבה 50 ש"ח בלבד. פחות מ 4 ימים לפני לא יוחזר התשלום.