פטרה, "הסלע האדום", הוא האתר הירדני המפורסם ביותר, אשר הצית את לב המטייל הישראלי מאז שנותיה הראשונות של המדינה. למי שלא זכה עדיין לראות את המבנים המדהימים שחצובים באבן החול האדומה, זהו אתר "חובה", במרחק של שעות נסיעה ספורות מהגבול הישראלי-ירדני.

ירדן היא ארץ יעד למטיילים מכל העולם והיא מציעה חוויה תיירותית עשירה וססגונית. בירדן ישנם אתרים היסטוריים מרשימים, של ערים מהתקופה הרומית וההלניסטית וכן אתרים בהם אפשר להתרשם מהתרבות המקומית האורינטלית, ועיר הבירה ההיסטורית עמאן.

לנוחותכם מידע על מספר אתרים:

פטרה

אחד משבעת פלאי תבל החדשים. העיר החצובה בסלע באבן חול אדומה ועיר הבירה של הנבטים. העיר שתחילתה כנראה בתקופת המקרא בשם סלע בממלכת אדום. בעקבות חרס שנתגלה זוהתה כעיר רקם או פטרה בתקופה הנבטית.  בעיר מתנוססים מבנים רבים ומפוארים אולם גולת הכותרת היא הקבר של חרתת  ה-4 (המלך הנבטי) המונומנט המפורסם שצולם בו אחד הסרטים של אינדיאנה ג'ונס. לעיר נכנסים דרך קניון מרשים (בערבית סיק) שמגן על העיר ומסתיר אותה. בתקופה מאוחרת יותר הפכה העיר לנקרופוליס(עיר מתים) וקיבלה צביון רומאי שמתבטא בקרדו, מקדשים, פסיפסים וקברים של נציבים רומאים. כמו כן נחצב בהר תיאטרון יפהפה. בתקופה הביזנטית נבנה באזור מנזר גדול וכנסיה עם פסיפסים. אתרים רבים מרשימים ומעניינים יש בפטרה והזכרנו רק כמה מהם.